Mój pomysł na zdrowie!

NIEBOCAFE.PL

ODCHUDZANIE BEZ DIETY

Zgrabna, szczupła figura to domena atrakcyjności. A dla bycia atrakcyjną, kobiety potrafią naprawdę wiele poświęcić. Nic więc dziwnego w tym, że tak wiele z nich podejmuje trudy odchudzania i kształtowania fit-sylwetki.

Niestety, część z Pań nie ma w sobie tak ogromnej ambicji i chciałaby schudnąć przy znacznie mniejszym nakładzie sił i pracy. Bardzo często na forach i blogach internetowych pojawia się pytanie dotyczące odchudzania bez diety. Dzisiaj staramy się starannie odpowiedzieć na te pytanie oraz podać wskazówki, które pozwolą Wam osiągnąć wymarzoną sylwetkę bez radykalnych zmian żywieniowych.

Odchudzanie bez diety

Chciałabyś nadal podjadać czekoladę, zajadać się fast-foodami i popijać zimną colę? Wykluczone. Odchudzanie bez diety – owszem, jest możliwe, ale pewna zmiana nawyków żywieniowych jest absolutnie konieczna. Przede wszystkim dotyczy ona spożywania węglowodanów prostych i niepełnowartościowego białka, a także niezdrowych, tuczących tłuszczy,

Nie musisz stosować radykalnej diety, ale pewne założenia MUSZĄ zostać spełnione.

  • Nawadniaj organizm – dwa-trzy litry płynów każdego dnia to dostateczna ilość. Sugerujemy korzystać z wody.
  • Jedz mniej, ale częściej – pięć, a nawet sześć posiłków każdego dnia. Porcje powinny być mniejsza, co pozwoli od razu korzystać z dostarczonej energi.
  • Pierwszy posiłek jest najważniejszy – i najbardziej obfity. Z każdym kolejnym obfitość i wartość kaloryczna powinna ulegać zmniejszeniu.
  • Kolację jedz na 2 godziny przed snem – pamiętaj także, by ostatni posiłek nie był bogaty w węglowodany (najlepiej same białko)

Zastosuj się do tych rad, a zobaczysz, że efekty będą naprawdę bardzo dobre. Jeśli dorzucisz do tego jakąkolwiek formę aktywności fizycznej, to spalanie tkanki tłuszczowej może przebiec znacznie szybciej.

Pamiętaj jednak, że odchudzanie to proces wymagający sumienności, dlatego jeden kebab, czekolada może całkowicie rozregulować Twój organizm, co spowoduje brak efektów.

Przy procesach redukcyjnych, niezwykle istotne jest również realizowanie treningu/aktywności fizycznej. Rekomendujemy najprostsze formy, tudzież – bieganie:

Jak biegać by schudnąć?

Każdego dnia na ulicach polskich miast można zauważyć tysiące amatorów-biegaczy. Ta forma aktywności fizycznej cieszy sie zdecydowanie największą popularnością, gdyż jest ogólnodostępna, nie wymaga nakładów finansowych i przede wszystkim – jest bardzo prosta.

Bieganie uchodzi za niezwykle skuteczną dyscyplinę sportową, która pozytywnie wpływa na budowanie ogólnej kondycji ciała i spalanie tkanki tłuszczowej.

Jak zacząć biegać?

Za najtrudniejszy element planu biegania zawsze wskazywany jest początek. Wówczas gdy ciało jest zasiedziałe i organizm ma problem z motoryką, ta prosta forma aktywności fizycznej sprawia najwięcej problemów.

Jak zatem zacząć, by wszystko przebiegało sprawnie i bez kłopotów? Poniżej prezentujemy plan dla osób początkujących. Każda zdyscyplinowana, zaangażowana osoba nie powinna mieć najmniejszych problemów z jego realizacją.

Harmonogram treningowy przygotowuje do przebiegnięcia dystansu 10 kilometrów już po 4 tygodniach treningu.

Tydzień I

Dzień treningowy nr 1: Stretching 15 min, trucht 2 km

Dzień treningowy nr 2: Stretching 15 min, trucht 2 km, marsz 200 m, trucht 1 km

Dzień treningowy nr 3: Stretching 15 min, trucht 3 km, marsz 200 m, trucht 1 km

Tydzień II

Dzień treningowy nr 1: Stretching 15 min, trucht 3 km, marsz 100 m, trucht 2 km

Dzień treningowy nr 2: Stretching 15 min, trucht 4 km, marsz 100 m, trucht 2 km

Dzień treningowy nr 3: Stretching 15 min, trucht 4 km, marsz 100 m, trucht 2 km

Tydzień III

Dzień treningowy nr 1: Stretching 15 min, trucht 5 km, marsz 100 m, trucht 2 km

Dzień treningowy nr 2: Stretching 15 min, trucht 5 km, marsz 100 m, trucht 3 km

Dzień treningowy nr 3: Stretching 15 min, trucht 6 km, marsz 100 m, trucht 2 km

Tydzień IV

Dzień treningowy nr 1: Stretching 15 min, trucht 6 km, marsz 100 m, trucht 3 km

Dzień treningowy nr 2: Stretching 15 min, trucht 9 km

Dzień treningowy nr 3: Stretching 15 min, trucht 10 km

Zaleca się realizację treningu w odstępach nie mniejszych aniżeli 24 godziny. Pory treningów powinny być stałe, a trening odbywać się regularnie, w te same dni tygodnia.

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Mój pomysł na zdrowie!

Theme by Anders Norén